Gezen Tavuk Yumurtası 30 Adet

Gezen Tavuk Yumurtası 30 Adet


200 tl altındaki siparişlerinize sepetinizde 20 tl kargo ücreti eklenecektir. • Balıkesir'in Edremit'e Bağlı Akçay Beldesinde bulunan çiftliğimizde serbest dolaşan tavuklardan elde edilen doğal yumurtalarımız kahvaltılarınıza lezzet ve sağlık getiriyor.
 • Tamamen doğal koşulların sağlandığı çiftliğimizde yetişen ve tamamen doğal şekilde beslenen tavukların yumurtası sofranıza artı bir değer katıyor.
 • Çiftliğimizde doğal beslenen tavukların yumurtalarını güvenle tüketebilirsiniz. 
 • Anlaşmalı kargo şirketimiz YURTİÇİ KARGO'dur. 
 • Cuma, Cumartesi ve Pazar günü verilen siparişleriniz Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. 

 


Kargoda Kırılır mı?


Hayır, kırılmaz. Zeytinli Keçi Çiftliği paketleme konusunda yaptığı yenilik ile ürünleri kapınıza kadar sapasağlam göndermektedir. Sizin için temin ettiğimiz yumurtalarımızı kırılmaması için özenle özel strafor kutu içerisine tek tek fileye sararak paketliyoruz.

 


 

Neden Serbest Gezen Tavuk Yumurtası?


Serbest gezen tavuklar özgürdür. Doğanın sunduğu doğal besinlerle beslenen, doğada serbest dolaşan ve doğasına uygun şartlarda yaşayan, doğal döllenme yöntemleri ile üreyen tavuklardan elde edilen yumurtalardır. Doğal besinlerle beslendiği için sağlıklıdır, besin değeri yüksektir ve diğer yumurtalara göre daha lezzetlidir.

 

Taze Olduğunu Nasıl Anlarım?


Bir yumurtanın taze ya da bayat olduğunu evinizde oldukça rahat anlamanız mümkündür. Mesela tuzlu su içine yumurtayı koyarak testinizi yapabilirsiniz. Yumurtanın dibe çökmesi durumunda taze su yüzeyinde kalması durumunda bayat olduğu kanaatine varabilirsiniz. Taze yumurtalar, bayat olan yumurtalara göre daha ağırdır. Çünkü bayat yumurta gün geçtikçe kabuğunda bulunan on yedi bin delikten su kaybetmeye başlar. Bu da gün geçtikçe hafiflemesine neden olur. 


YUMURTA HAŞLARKEN NEDEN ÇATLAR?

 

Kahvaltıların besin değeri yüksek, lezzetli besinlerinden birisi haşlanmış yumurtadır. Yumurta haşlamak dışarıdan bakıldığında dünyanın en kolay işi gibi görünebilir. Ancak yumurtayı haşlarken nedense içlerinden en az bir tanesi çatlayarak masaya gelir. Peki bu yumurta neden çatlar?

Yumurtanın kabuğu ve akı arasında bulunan küçük hava balonları yumurta ısındıkça genişlemeye başlar. Sıcak hava yumurtanın kabuğuna doğru baskı yaparak çatlamaya neden olur. Yumurtayı haşlarken çatlamaması için neler yapmalıyız, çatlamanın önüne geçmek için size birkaç önerimiz var:

 • Buzdolabından direkt alınıp haşlanan yumurtalar suya girince sıcak soğuk tepkimesinden dolayı çoğunlukla çatlar. Yumurtanın çatlamaması için haşlamadan 30 dakika önce yumurtaları buzdolabından çıkarın ve oda sıcaklığına gelmesini bekleyin.
 • Yumurtanız oda ısısında değilse ve vaktiniz de yoksa yumurtayı birkaç dakika kadar ılık suda bekletmeniz yada yumurtayı limonla ovmanız yumurtanın çatlaması ihtimalini daha da azaltacaktır.
 • Haşlamadan önce yumurtayı iyice yıkayıp yuvarlak olan ucundan küçük bir delik açmanız kabuğun çatlamasını engelleyecektir. Bu deliği toplu iğne ya da normal bir iğne ile yapabilirsiniz.
 • Yumurta haşlayacağınız kaba, su kaynamadan önce bir tutam tuz veya bir tatlı kaşığı sirke eklerseniz küçük hava balonlarının kabuğu zorlamasını engelleyebilirsiniz.
 • Yumurta haşlama işlemini küçük bir kapta yapmak, yumurtaların aralarındaki boşlukları azaltacağından dolayı kaynama esnasında birbirlerine çarpmalarını önler ve çatlama riskini azaltır.
 • Yumurtayı kaynamış suyun içerisine kaşık yardımıyla yavaşça bırakmanız yumurtanın dibe vurup çatlamasını önleyecektir.
 • En önemli kurallardan birisi de su kaynayınca ocağın altını kısmaktır.
 • Son olarak yumurtayı haşlayacağınız kabın içerisine ters çevrilmiş bir fincan tabağı koymanız ya da haşlarken suyun içerisine 1-2 adet kürdan atmanız yumurtanın çatlamasına engel olacaktır.
Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Kargo

200 TL ve Üstü Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücreti Bizden


63,00 ₺
KDV DAHİL
Ürün Fiyatı

Etiketler: doğal tavuk yumurtası, serbest gezen tavuk yumurtası