Kantaron Yağı (40 ml)

Kantaron Yağı (40 ml)


200 tl altındaki siparişlerinize sepetinizde 20 tl kargo ücreti eklenecektir.Çiftliğimizden toplanan kantaron çiçeklerini ve bölgemizin en kaliteli

zeytinyağını kullanarak üretmekte olduğumuz Kantaron Yağı;


(Kullandığımız zeytinyağı soğuk sıkım tekniği kullanılarak üretilmekte ve bu sayede içeriğindeki yararlı bileşenler korunduğu için rahatlıkla içilebilmektedir.)


Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici kantaron yağı  daha pek çok şifa özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Hücre yenileyici özelliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkilidir. Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifa özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Kantaron çiçekleri soğuk sıkım %100 zeytinyağı ile karıştırılır. Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Kantaron yağının faydaları nelerdir? Kantaron yağı her türlü yaralarda kullanılmaktadır. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucunda oluşan morluklar ve bunun gibi birçok durumlarda iyileşme sağlamaktadır.
Kantaron yağı; ■Antiseptik özelliği ile yarada mikrop oluşmasını önler. ■İltihap önleyici özelliği ile yarada herhangi bir iltihap oluşmasını engeller. ■Damar büzücü etkisi ile kanamayı kısa sürede durdurur. ■Hücre yenileyici özelliği ile yaranın çabuk kapanmasını sağlar. ■Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları giderir. ■Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı kullanılabilir. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. ■Güneş yanıkları için kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedebilirsiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir. ■Kazalar sonucunda meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dâhilen içilerek kullanılır. Damar büzücü özelliği nedeniyle iç kanamaların durmasına yardımcıdır. ■Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, cilt bakım yağı olarak faydalanabilirsiniz. ■Kantaron yağı bebeklerin pişiklerinde de çok etkilidir. ■Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır. ■Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. ■Dâhilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur. ■Dâhilen kullanımda iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar. ■Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dâhilen kullanılır. ■Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Kargo

200 TL ve Üstü Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücreti Bizden


20,00 ₺
KDV DAHİL
Ürün Fiyatı

Etiketler: kantaron yağı